YILMAZ KARABUL

image_pdfimage_print

yilmaz04 Kasım 1969’da  Giresun İli  Çamoluk İlçesinde doğmuştur. Anne adı Bahriye, baba adı Ahmed’dir. İlköğretimini Çamoluk’ta bitirdikten sonra, orta ve lise öğrenimini Aluçra İmam-Hatip Lisesinde yapmıştır. 1987 yılında mezun olduktan sonra kısa bir dönem İmam Hatiplik görevinde bulunmuştur.

     Askerlik görevini bitirdikten sonra özel sektörde işletme sorumlusu olarak iş hayatına atılmıştır. Yöneticilik deneyiminin sonrasında, aile geleneği olan tekstil sektöründe, iş hayatını kendi kurduğu işletmesinde sürdürmek amacıyla Eminönü-Sultanhamam’da faaliyetlerine başlamıştır. Halen bu sektörde üretim, ithalat ve ihracat alanlarında 20 yıldır aktif olarak çalışmaktadır. Tekstil üretimindeki deneyimlerini geliştirmesi sonucu, başta Çin olmak üzere, Uzak Doğu, Kuzey ve Orta Afrika ülkelerine sıkça seyahat ederek bu bölgelerin sosyolojik ve iktisadi yapıları hakkında ayrıntılı gözlemler yapma fırsatı bulmuş ve bu birikimini sektöründe öncülük yaparak ülke ekonomisine kazandırmayı başarmıştır.

     1990 yılında tanıştığı DİRİLİŞ düşünce ve hareketi ile ilişkisini günümüze kadar kesintisiz sürdüren Yılmaz Karabul,  1990 yılında kurulan DİRİLİŞ PARTİSİ’nin faaliyetleri içinde aktif olarak olarak yer almıştır. Kurucu üyeleri arasında bulunduğu YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ’nin Merkez Karar Yürütme Kurulunda asil üye olarak görevini sürdürmüştür.

      07 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerine YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ katılamadığından, partideki resmi görevinden ayrılarak İstanbul 1.Seçim Bölgesinden Bağımsız Milletvekili Adayı olmuştur. Oy pusulasındaki yeri bağımsızlar 6. sıradır.

      Yılmaz Karabul evli ve 4 çocuk babasıdır.

Facebooktwittermail