MUHİTTİN AĞIRMAN

image_pdfimage_print

muhittin1970 yılında Erzurum’un Oltu İlçesiİnci Köyü’nde doğmuştur. İlköğretimine İnci Köyü İlkokulu’nda başlayıp, İstanbul Tarabya Alparslan Ilkokulu’nda tamamlamıştır. Ortaokulu Tarabya, Lise öğrenimini ise Yeni Levent Lisesinde tamamlamıştır.

     Üniversite öğrenimini, tarihi-sosyolojik perspektifini tanıma fırsatını bulduğu Diriliş Düşüncesi’nden etkilenmesi sonucu, Sosyoloji alanında yapmaya karar vererek Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde yapmış ve bu fakülteden mezun olmuştur.

     Üniversite eğitimi boyunca yaşadığı İzmir ve Ege Bölgesini yakından tanıma imkânı bulmuş ve daha sonra da bu bölge ile ilişkilerini güçlendirerek sürdürmüştür. İzmir’de birçok sivil toplum ve düşünce derneğinde kurucu ve aktif üye olarak çalışmalarda bulunmuştur.

     İzmir Poligon’da başlayıp Karadeniz Ereğlisi’nde tamamladığı askerlik görevi sonrası İstanbul’a dönerek kimya sektöründe aktif iş hayatına girmiştir. Şişli Maslak’ta iş faaliyetlerinin yanısıra fahri gönüllü olarak Sarıyer İmam-Hatip Lisesinde Felsefe Grup Öğretmeni olarak eğitmenlik yapmıştır.

     Üretim ve iş alanlarındaki büyüme nedeniyle aile işletmesini şu anda konumlandığı Tuzla’daki tesislere taşımış olup halen burada üretim ve ihracat alanında aktif iş hayatını sürdürmektedir.

     2007 yılında YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ’nin kurucuları arasında yer alıp, parti tüzüğü ve programının oluşturulmasında, teşkilatlanmasında aktif olarak çalışmış ve İzmir 1.Seçim Bölgesinden Bağımsız Milletvekili Adayı oluncaya kadar parti yönetim kurulundaki Saymanlık görevini sürdürmüştür.

     07 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimleri’ne YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ katılamadığından partideki görevinden istifa ederek İzmir 1. Bölgeden Bağımsız Aday olmuştur.

     Mühittin Ağırman evli ve 2 çocuk babasıdır.

    Oy pusulasındaki yeri 8.sıradır.

Facebooktwittermail